Modelowanie sylwetki lipolaserem jest nowoczesnym, bezbolesnym i skutecznym zabiegiem, który pomaga pozbyć się zbędnych centymetrów i modelować sylwetkę. Działa on na zasadzie zimnego lasera diodowego klasy 3D, który jest bezpieczny dla skóry i organizmu. Liczne badania kliniczne potwierdzają jego skuteczność w redukcji tkanki tłuszczowej.
Jak przebiega lipolaserowe modelowanie sylwetki?
Głównym mechanizmem działania lipolasera jest biostymulacja naturalnych kanałów metabolicznych za pomocą czerwonego światła o długości fali 650 nm. Promieniowanie laserowe przenika przez skórę, co powoduje reakcję chemiczną, w wyniku której trójglicerydy rozpadają się na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Następnie te substancje łatwo przenikają do układu limfatycznego i są usuwane z organizmu naturalnym procesem metabolizmu.
Głowice lipolasera stymulują procesu rozpadu trójglicerydów oraz układu limfatycznego. Ważne jest, że generowana przez Lipo laser wiązka laserowa zwiększa kontrolę nad ilością uwolnionego tłuszczu, co przekłada się na większą efektywność zabiegu. Dzięki temu można uniknąć nierówności na skórze oraz nadmiernego jej rozluźnienia.
Sam zabieg jest bezinwazyjny i nieinwazyjny, nie pozostawiający żadnych śladów na skórze. Może być wykonywany przez cały rok, bez względu na porę roku. Dzięki lipolaserowi można skutecznie redukować tkankę tłuszczową i modelować sylwetkę, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla osób pragnących poprawić wygląd swojego ciała.
Zabieg trwa od 15 do 60 minut i już po dwóch, trzech sesjach widać pierwsze efekty, które z czasem się nasilają. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zalecamy serię 8-10 zabiegów, nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Warto połączyć kurację z odpowiednio dobraną dietą, większą aktywnością fizyczną i większym spożyciem płynów.
choroby nowotworowe
ciąża i okres laktacji
stany zapalne organizmu
stany zapalne skóry i zmiany na tle alergicznym
bielactwo
łuszczyca
liszaj płaski
infekcje skórne (bakteryjne, grzybicze, wirusowe)
opryszczka
stosowanie kremów zawierających retinol, izotretynoinę, kwasy owocowe, witaminę C (należy odczekać min. 1 miesiąc)
leczenie retinoidami i witaminą K (należy odczekać min. 6 miesięcy)
leczenie sterydami
terapia antybiotykami z grupy tetracyklin (należy odczekać min. 4 tygodnie)
stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
nadwrażliwość na światło
fotoalergia
stosowanie preparatów ziołowych o działaniu światłouczulającym: nagietek, dziurawiec, skrzyp, bratek (należy odczekać min. 4 tygodnie)
skłonność do przebarwień
metalowe lub elektroniczne implanty w ciele
radioterapia lub chemioterapia
choroby krwi, np. hemofilia
zaburzenia krzepnięcia krwi
choroby serca, wątroby, nerek
żółtaczka
HIV, AIDS
cukrzyca
pompa insulinowa
epilepsja
zaburzenia hormonalne
nadczynność i niedoczynność tarczycy
nadmierne spożywanie alkoholu
implanty w ciele
rozrusznik serca
tatuaż (w miejscu poddawanym zabiegowi)
przebyte operacje w miejscu poddawanym zabiegowi
miesiączka
zdjęcia rentgenowskie wykonane później, niż 3 dni przed zabiegiem
Aktualne ceny naszych zabiegów oraz wolne terminy znajdziesz na naszej stronie Booksy. Cena uzależniona jest od rozmiaru obszaru ciała, na którym wykonuje się zabieg.